top of page

Chci prodat

NEMOVITOST

Ještě nedávno nebylo zas tak těžké najít kupce. Poptávka byla velká, nabídka malá a úroky bank víc než příznivé. Doba se ale změnila. Prodat za vyšší cenu je dnes velmi těžké. Možná si říkáte, jestli to dnes vůbec jde. 

 

A jak? Dobrá otázka. Kdybych to měl říct jednoduše, tak základem je individuální přístup ke každé nemovitosti. To je naprostý základ a používat stejnou strategii na každou nemovitost je prostě nesmysl. Neméně důležité je používat nástroje a postupy, které jsou funkční. Aby byly funkční, musí se používat správně. To je přesně ten důvod, proč na každou část procesu mám člověka, který je v dané oblasti expertem. Seznámit se s nimi můžete zde.

Teď bychom Vám rádi přiblížili, jakým způsobem pracujeme.

Fotografie a Videoprezentace

Chcete mít dobré…ne. SKVĚLÉ fotografie? Ne každý fotograf takové umí. Mně trvalo dlouho, než jsem našel někoho, kdo je skutečně dobrý. To samé platí i u videoprezentace.

Homestaging / Fotostaging

Zkrátka příprava nemovitosti k prodeji. Abyste měli hezké fotky a videoprezantaci, je téměř vždy potřeba nemovitost patřičně připravit. Někdy je nutné vymalovat, jindy uklidit, ale hlavně potřebujete designérku, která zařídí nemovitosti tak, aby vypadala co nejlépe.

Ukázka homestagingu níže Vám řekne víc.

Vizualizace

Vizualizace se dělají zejména proto, aby kupující viděli, jak si mohou nemovitost zařídit, případně jak může vypadat rekonstrukce. Tu mimochodem pro kupující dokážeme zajistit. Dobré zkušenosti máme se stavební firmou Staveva Group, s.r.o.

3D prohlídky

3D prohlídky také děláme poměrně často. Dokonce jsme v ČR jedna z prvních kanceláří, která si pořídila Matterport cameru, kterou se 3D prohlídky natáčí. 3D prohlídka může vypadat například nějak takto.

Půdorysy

Půdorysy jsou pro kupujícího zcela zásadní. Udělá si díky nim prostorovou představu, jak to uvnitř nemovitosti vypadá a jak je členěna. Ačkoliv se jedná víceméně o technickou záležitost, jejich kvalitní zpracování je velmi důležité. Podívejte, jak skvěle mohou půdorysy vypadat.

Marketing a reklamy na sociálních sítích

No dobře. Takže máme materiál na perfektní prezentaci. Co teď? Teď to musí vidět co nejvíc lidí. A ideálně co nejvíc potenciálních kupujících.

 

A jak to udělat?

 

Největší inzertní servery jsou základ (Sreality, iDnesreality, RealityMIX a desítky dalších).

Reklamy na sociálních sítích

Tomuhle popravdě moc nerozumím. Ale naše markeťačka Verča naštěstí ano. A rozumí tomu hodně. A to nám hodně pomůže, protože budeme mítvíce zájemců.

smartmockups_knvvin24.jpg
smartmockups_knvzyrfe.jpg

Offline marketing

Plachty děláme pro každou nemovitost individuálně. Vy si ji potom můžete nechat na památku, pokud budete chtít.

Prohlídky

Ty samozřejmě řešíme za Vás a na prohlídkách dáváme klientům 3 věci.

Prostor, občerstvení a flashku.

 

1. Prostor

Prostor na to, aby si nemovitost dobře prohlédli a dokázali zjistit, jestli by zde chtěli žít nebo ne.

2. Občerstvení

Co se týče občerstvení, ani nevím, proč jsem tohle začal dělat, ale někteří lidi jsou přímo nadšení, když si můžou dát chlebíček nebo třeba kávu, a tak to dělám i nadále.

3. Flashku

Ano, flashku. Asi si říkáte na co? Každý zájemce ode mne obdrží USB disk, na kterém budou všechny nezbytné informace o dané nemovitosti, které si může pak doma vklidu projít. Najde tam například list vlastnictví, brožuru nemovitosti, případně stavební dokumentaci, energetický štítek, evidenční list, postup v případě zájmu a tak dále. U každé nemovitosti je to individuální. Jo a mimochodem ta flashka má 16 GB, takže ji použijete určitě i na něco jiného. Popravdě jsem je koupil na alibaba.com (protože v ČR za stejnou flashku s logem zaplatíte šíleně moc) a k mému překvapení nejen že fungují, ale taky vypadají hezky. Ale nebojte, je to jediná věc z Číny, kterou naše kancelář používá.

hotovo-7.jpg

A potom, až najdeme zájemce, tak podepíšeme rezervační smlouvy, potom kupní smlouvy, které náš advokát následně vloží katastr nemovitostí (hned, jakmile budou všechny peníze od kupujícího v advokátní úschově), kde budou smlouvy ležet 20 dní, než se jim pracovních katastru začnou věnovat, a od té doby zpravidla do 10ti dní zapíší nového vlastníka a vy dostáváte své peníze.

 

Jakmile najdeme zájemce, tak s ním podepíšeme nejprve rezervační smlouvy, následně potom smlouvy kupní. Ty pak náš advokát vloží společně s návrhem na vklad na katastr nemovitostí ( až budou všechny peníze od kupujícího v advokátní úschově), a Vy zhruba do měsíce obdržíte své finance.

 

A je to, prodej je zdárně u konce.
Takto nějak by mohla probíhat naše spolupráce. Pokud je to podle Vašich představ, zavolejte mi a domluvíme se, co dál.

bottom of page